گیربکس معمولی

گیربکس

آموزش تعویض بوش کابل تعویض دنده

انتهای کابل‌های تعویض دنده، توسط یک بوش و گیره بر روی جعبه‌دنده بسته می‌شوند. این بوش که معمولاً پلاستیکی است، به مرور زمان فرسوده و نرم شده، ترک خورده و پاره می‌شود. در این ویدیو، نحوه تعویض این بوش‌ها با بلبرینگ (یاتاقان) آموزش داده می‌شود که طول عمر بالاتری خواهند داشت. ضمن اینکه می‌توانید به جای بلبرینگ، از همان بوش مخصوص خود کابل‌های ترمز هم استفاده کنید و آنها را جایگزین کنید.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰

اطلاعات و قطعات مورد نیاز برای تعویض جعبه‌دنده دستی

قبل از اینکه بخواهید جعبه‌دنده خودرو را باز کنید یا آن را عوض کنید، باید از یکسری اصول و اطلاعات باخبر باشید که در این ویدیو به آن‌ها پرداخته شده است و در انتها به‌صورت عملی قطعات موردنیاز که می‌توانید آن‌ها را از روی یک خودرو اوراقی باز کنید را به نمایش گذاشته شده و در مورد آن‌ها توضیح داده می‌شود.این ویدیو به‌صورت ویژه برای باز کردن قطعات از روی یک خودرو اوراقی یا خودرویی است که برای قطعات، آن را خریداری کرده‌اید ولی قواعد آن همچنان برای تمام خودروها صدق می‌کنند.بعدازاینکه این ویدیو را تماشا کردید، برای آموزش باز کردن و نصب کردن جعبه‌دنده دستی و اجزای مربوط به آن، می‌توانید به وب‌سایت تابناک مراجعه کنید.ضمناً در این ویدیو و ویدیوهای دیگر که درباره عوض کردن جعبه‌دنده غیر اتوماتیک و اجزای آن در وب‌سایت تابناک مشاهده می‌کنید، درباره تغییر خودرویی با جعبه‌دنده اتوماتیک به جعبه‌دنده دستی است، ولی تمام عملیات و اصولی که استفاده می‌شوند برای تعویض یک جعبه‌دنده غیراتوماتیک با اتوماتیک یا باز کردن یک جعبه‌دنده دستی و سپس تعمیر آن نیز صدق می‌کنند.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

آموزش باز کردن جعبه‌دنده در خودروهای با دنده دستی

جعبه‌دنده (گیربکس) خودرو نیروی تولید شده توسط موتور را از طریق دنده‌ها انتقال می‌دهد که به آن سیستم انتقال قدرت نیز گفته می‌شود. حال اگر این جزء مهم از خودرو با مشکلی روبرو شود، باید آن را پیاده کرده و تعمیر نمود. در حالت کلی اگر به این مشکلات برخوردید، به احتمال زیاد، باید جعبه‌دنده را پیاده و تعمیر کنید:زمانی باید جهت پیاده کردن جعبه دنده از روی خودرو و تعمیر آن اقدام کنیم که در حین رانندگی با موارد زیر مواجه شویم: تعویض دنده به سختی انجام می گیرد. (قبل از بررسی جعبه دنده کلاچ بررسی شود)،دنده بیرون می زند.در حین تعویض دنده و گاز دادن، جعبه دنده صداهای غیر عادی می‌دهد.در این ویدیو نحوه باز کردن جعبه‌دنده و جدا کردن اجزای آن آموزش داده می‌شود. دقت داشته باشید که بعد از جدا کردن اجزا مختلف از روی جعبه‌دنده، باید آن را از قسمت پایین پیاده کرد و روی جک آورد.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

آموزش تعویض دسته دنده در خودروهای دنده‌ای

دسته دنده در بعضی از خودروهایی که دنده دستی دارند به صورت پیچی و در بعضی دیگر به صورت پرسی بر روی محور دنده خودرو قرار داده شده است. در این ویدیو نحوه عوض کردن دسته دنده پرسی بدون شکستن قطعات آموزش داده می‌شود.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

روش باز کردن دسته دنده و کابل‌های تعویض دنده خودرو

اگر بخواهید که مجموعه دسته دنده به همراه پایه آن و کابل‌های تعویض دنده را از روی خودرو باز کنید، این آموزش می‌تواند به شما کمک کند تا این کار را انجام دهید. این ویدیو نیز مثل باقی ویدیوهای مربوط به جعبه‌دنده، قسمتی از فرایند عوض کردن و باز کردن کل اجزای جعبه‌دنده است.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

مزایای داشتن خودرو با جعبه‌دنده دستی

مدت زیادی است که بحث درباره اینکه آیا جعبه‌دنده دستی بهتر است یا جعبه‌دنده اتوماتیک، بین اهالی دوست‌دار خودرو داغ بوده است. مسلماً هر یک از این دو مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما در این ویدیو ۵ دلیل اصلی درباره اینکه جعبه‌دنده‌های دستی چه مزایایی نسبت به جعبه‌دنده‌های اتوماتیک دارند، عنوان شده‌اند.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

جزئیات تعویض روکش دسته دنده برای خودروهای دستی قدیمی

در بسیاری از خودروها، مخصوصاً خودروهای قدیمی‌تر برای دهه ۱۹۹۰، دیگر دسته دنده‌های این خودروها از سوی کارخانه، به صورت مجموعه واحد، تولید و عرضه نمی‌شوند. در این موارد شاید مجبور باشید آنها را از روی خودروهای اوراقی تهیه کنید یا به صورت کارکرده یا غیرکارخانه‌ای خریداری نمایید. در این ویدیو توضیحاتی درباره این دسته‌دنده‌ها بیان می‌شود که خودروی نمونه، ولوو ۸۵۰ است.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.