سیستم تعلیق

سیستم تعلیق

تدریس کتاب سیستم هدایت و کنترل کاردانش رشته خودرو علی بیرانوند قسمت اول

در این فیلم سیستم هدایت و کنترل کاردانش خودرو  ص۱۰۴تا۱۱۲ توسط هنرآموز محترم آقای مهندس علی بیرانوند هنرآموز هنرستان خوارزمی خرم آباد آموزش داده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


تدریس کتاب سیستم هدایت و کنترل کاردانش رشته خودرو علی بیرانوند قسمت دوم

در این فیلم سیستم هدایت و کنترل کاردانش خودرو ص۱۱۳تا۱۱۵ (ارتعاش گیر یا کمک فنر) توسط هنرآموز محترم آقای مهندس علی بیرانوند هنرآموز هنرستان خوارزمی خرم آباد آموزش داده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


تدریس کتاب سیستم هدایت و کنترل کاردانش رشته خودرو علی بیرانوند قسمت سوم

در این فیلم سیستم هدایت و کنترل کاردانش خودرو ص۱۱۶تا۱۲۲ (سیستم تعلیق) توسط هنرآموز محترم آقای مهندس علی بیرانوند هنرآموز هنرستان خوارزمی خرم آباد آموزش داده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


تدریس کتاب سیستم هدایت و کنترل کاردانش رشته خودرو علی بیرانوند قسمت چهارم

در این فیلم سیستم هدایت و کنترل کاردانش خودرو ص۱۶۰تا۱۷۰ (زوایای چرخ) توسط هنرآموز محترم آقای مهندس علی بیرانوند هنرآموز هنرستان خوارزمی خرم آباد آموزش داده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


باز و بست سیستم فنر و کمک فنر جلوی پراید

در این فیلم نحوه ی پیاده سازی و باز و بست سیستم تعلیق جلوی پراید آموزش داده می شود

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


 باز و بست و تعمیر تعلیق عقب پراید

در این ویدئو نحوه ی باز و بست و تعمیرات سیستم عقب شامل باز و بست اکسل فنر ها ، کمک فنر ها و … آموزش داده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


 تعویض بلبرینگ چرخ ها (انگلیسی)

در این ویدئو نحوه ی تعویض بلبرینگ های چرخ های جلو و عقب به زبان انگلیسی آموزش داده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


زوایای چرخ در خودرو

در این ویدئو انواع زوایای چرخ( کمبر ، کستر، تواین ، زاویه کلی و …) و لزوم وجود آنها در خودرو شرح داده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


نحوه بررسی دقیق سیستم تعلیق جلوی خودرو در خودروهای محور جلو

جلوبندی خودرو علاوه بر اینکه ابزاری برای راحتی و نرمی سواری خودرو است، جزء بسیار حیاتی برای اتصالات داخلی جلو خودرو، فرمان و چرخ‌ها نیز هست. از این نظر باید همیشه آن‌ها را بررسی کرد تا اگر ایرادی داشتند آن را برطرف نمود. ضمن اینکه اگر این ایرادات خطری هم نداشته باشند، صداها و لرزش‌هایی که ایجاد می‌کنند، می‌توانند شما را در هنگام رانندگی حسابی کلافه کنند. در این ویدیو نحوه بازرسی تمام قطعات جلوبندی خودرو در خودروهای محور جلو که اکثر خودروهای شهری را شامل می‌شوند، به خوبی توضیح داده شده‌ است.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

روش تعویض شغال‌دست پایینی روی خودرو محور جلو

بیشتر خودروهای شهری، مخصوصاً در ایران به صورت محور جلو هستند و در این ویدیو نحوه عوض کردن شغال‌دست پایینی، برای یک خودرو محور جلو، آموزش داده می‌شود. البته این آموزش را می‌توان روی خودروهای دیگر نیز به کار بست. شغال‌دست پایین که در بعضی منابع با نام طبق پایینی هم شناخته می‌شود، یکی از اساسی‌ترین اجزای اتصال چرخی و فرمانی می‌باشد. این جزء از بالا به توپی چرخ و از پایین به سیبک وصل می‌شود و خراب بودن آن، کنترل صحیح چرخ به خطر می‌اندازد و لذا باید مدام بازرسی و بررسی شود و در صورت خراب بودن، نسبت به تعمیر یا تعویض آن، اقدام شود.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

روش تعویض اتصال سیبکی میل موج‌گیر خودرو

میل موج‌گیر توسط اتصالات سیبکی بر روی کمک فنر و طبق بسته می‌شود. این اتصالات در هر دو سمت راننده و شاگرد، به سرعت فرسوده شده و قسمت پلاستیکی (کلاهک) آنها پاره می‌شود. در صورتی که تعویض نشوند، سواری بسیار پر تکان و پر سر و صدایی را در خودروی خود خواهید داشت.در این ویدیو، نحوه عوض کردن آنها، آموزش داده می‌شود.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

آموزش تعویض کمک‌فنر و فنر عقب خودرو

کمک‌فنر یا میل‌کمک عقب، به اندازه جلوی خودرو سریع فرسوده و به اصطلاح نرم یا سفت نمی‌شود. اما به مرور زمان باید مورد بازرسی و تعویض قرار بگیرند.بعضی خودروها تنها کمک‌فنر را در داخل فنر دارند و بعضی خودروهای فنر و کمک‌فنر را به صورت جداگانه، مانند این ویدیو در دو نقطه متفاوت دارند. در هر دو صورت می‌توان از آموزش این ویدیو برای تعویض فنر و کمک‌فنر عقب خودروها، کمک گرفت.توجه داشته باشید که در خودروهای سدان، طبق بالایی کمک‌فنر، دقیقاً در زیر صندلی عقب قرار گرفته است و برای باز کردن آن، باید ابتدا صندلی عقب را باز کنید.در این ویدیو نحوه تعویض کمک‌فنر و فنرهای عقب، آموزش داده می‌شود.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

روش تعویض کمک‌فنر جلو خودرو

متاسفانه، معمولاً رانندگان به نقایص کمک‌فنرها که یکی از اساسی‌ترین قسمت‌های خودرو هستند، توجهی نکرده و آنها را به حال خود، رها می‌کنند. جالب است بدانیم در صورت خرابی کمک فنرها ضریب فرسودگی سایر قطعات خودرو نیز افزایش می‌یابد. این قطعات شامل: فنر، جعبه فرمان، دیفرانسیل، لاستیک چرخ‌ها، بلبرینگ چرخ‌ها، سیستم تعلیق، مجموعه سیبک‌های فرمان هستند.در این ویدیو ابتدا علائم خرابی کمک‌فنر تشریح می‌شود و سپس نحوه عوض کردن کمک‌فنر، آموزش داده می‌شود.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

روش تعویض میل موج‌گیر جلو و عقب خودرو

میل موج گیر سیستم تعلیق سمت چپ و راست را به یکدیگر متصل می‌نماید تا ارتعاشات کم را جذب کرده و بین هر دو طرف تقسیم کند و خودرو حرکت نرم و روان‌تری داشته باشد و از تکان‌های خودرو بکاهد.یکی از دلایل رایج تکان‌های بیش از حد خودرو حتی در جاده‌های هموار، خراب شدن یا تاب برداشتن میل موج‌گیر است که در این صورت باید آن را عوض کرد.در این ویدیو تعویض میل موج‌گیر عقب و جلو، آموزش داده می‌شود و تمرکز اصلی روی موج‌گیر جلو می‌باشد، چراکه میل موج‌گیر عقب، به ندرت خراب شده و نیاز به تعویض پیدا می‌کند.
دانلود با کیفیت اصلی
دانلود فیلم با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.