سیستم تهویه و بخاری

سیستم تهویه مطبوع/بخاری/قسمت اول (مهندس صفریان دلاور)

در این فیلم نحوه ی کار سیستم تهویه خودرو توسط مهندس محمد صفریان دلاور هنرآموز محترم هنرستان خوارزمی خرم آباد توضیح داده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


آموزش مداربخاری پژو ۴۰۵ و پراید

در این ویدئو ممداربخاری پژو ۴۰۵ و پراید توسط استاد محترم دانگاه فنی بندر انزلی مهندس اسماعیل حقگو آموزش داده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


انیمیشن سیستم تهویه بنز

در این انیمیشن نحوه کار سیستم تهویه و کولر خودروی بنز شرح داده شده است.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


مدار بخاری پراید

در این ویدئو نحوه ی کار مدار بخاری پراید شرح داده شده است.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


نحوه کارکرد بخاری درجا یا پارکینگ خودرو

جدیداً سیستمی روی خودروهای مدرن نصب شده است که این امکان را فراهم می‌کند که قبل از سوار شدن به خودرو و به صورت خودکار و یا با کنترل از راه دور، خودرو و موتور را بدون روشن شدن خودرو گرم می‌کند. در این ویدیو کوتاه نحوه کارکرد این سیستم توضیح داده شده است.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

روش تعویض مقاومت موتور فن تهویه اتاق خودرو

موتور فن دمنده خودرو دارای یک مقاومت می‌باشد که بعد از مدت زیاد، ممکن است خراب شود، بسوزد، بشکند و یا سیم‌های آن قطع شوند. یکی از شرایطی که می‌توان فهمید مقاومت فن ایراد دارد، این است که فن خودرو فقط روی حالت زیاد کار می‌کند. در این ویدیو نحوه بیرون آوردن و عوض کردن مقاومت فن برای خودروهایی که سیستم ‌ام‌سی‌سی (MCC) یعنی پیچی ساده و سیستم‌های ای‌سی‌سی (ECC) یعنی فن الکترونیکی (انتخاب دما) دارند، آموزش داده می‌شود.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

ساختار و جزئیات سیستم بخاری و رادیاتور بخاری خودرو

در این ویدیو روی خودروهای اوراق شده اجزای سیستم بخاری و سیستم کانال هوایی خودرو به نمایش درآمده است و روی آن توضیحات جامعی مطرح می‌شوند. این خودروها بسیار شبیه به خودروهای داخلی در ایران و خودروهای نه چندان جدید می‌باشند. هرچند این سیستم‌ها روی بعضی از خودروهای مدرن هم هنوز در همین سطح باقی مانده‌اند. با تماشای این ویدیو می‌توان این سیستم‌ها را به شکل کامل درک کرده و اگر ایرادی برای آنها ایجاد شد، محل آن ایراد را شناسایی کرده و اقدام به تعمیر آن نمود. ضمن اینکه در انتهای ویدیو دو سیستم عمده کنترل تهویه خودرو یعنی ام‌سی‌سی (MCC) یا کنترل تهویه دستی و ‌ایی‌سی‌سی (ECC) یا کنترل تهویه الکترونیکی، توضیح داده می‌شوند و تفاوت‌های آنها با یکدیگر نیز، مطرح می‌شوند.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

نحوه تعویض موتورهای ترکیب هوا در سیستم تهویه خودرو

وقتی با کلیدهای سیستم تهویه تعیین می‌شود که بخاری یا کولر روشن شود، موتورهایی در کنار و پشت کنترل تهویه و دریچه‌های هوا وجود دارند که کار ترکیب هوای گرم و سرد و محل ورود و خروج هوا را کنترل می‌کنند.اگر در یک خودرو هوای گرم یا سرد دیگر از طریق دریچه‌های هوا نتواند وارد اتاق شود، به احتمال زیاد، یکی از این موتورها گیر کرده است و دیگر نمی‌تواند جریان هوا را کنترل کند و باید تعویض شود.در این ویدیو محل قرارگیری این موتورها نشان داده می‌شود که برای اکثر خودروهای داخلی و حتی خارجی، صدق می‌کنند.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

آموزش تعویض و روغنکاری فن سیستم تهویه خودرو

موتور دمنده یا فن سیستم تهویه که در پشت داشبورد خودرو قرار گرفته است، ممکن است بعد از مدتی به صدا بیافتد و یا به کلی خراب شده و بسوزد. در این ویدیو نحوه دست رسی به این موتور و بیرون آوردن آن و همچنین خارج کردن خود موتور فن از غلاف و قفس فن و سپس روغنکاری بلبرینگ‌های آن و سپس سرهم کردن فن و جا زدن دوباره موتور فن به صورت کامل، آموزش داده می‌شود.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

روش برطرف کردن نشتی رادیاتور بخاری و نحوه تعویض آن

در اکثر خودروها، رادیاتور بخاری یا رادیات بخاری در داخل اتاق خودرو قرار دارد و نشتی آن به معنی وجود آب رادیاتور در کف خودرو خواهد بود. در صورتی که رادیاتور بخاری نشتی داشته باشد، عاقلانه‌ترین کار تعویض این رادیاتور می‌باشد، چرا که اگر با خال جوش یا چیزهای دیگر تعمیر شود، بعد از چند ماه یا حتی چند هفته، دوباره نشتی خواهد داشت.در این ویدیو نحوه تعویض رادیاتور بخاری به صورت کامل آموزش داده می‌شود و تنها کاری که برای تعویض آن نیاز دارید انجام دهید، خریدن یک رادیاتور بخاری جدید برای خودروی خود می‌باشد. هنگام خرید، دقت داشته باشید که رادیاتور بخاری مطابق با مدل خودرو خود را خریداری کنید.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.