سیستم فرمان

آموزش باز و بست و تنظیمات جعبه فرمان پراید (فرمان کشویی)

در این فیلم نحوه ی باز و بست و تنظیمات جعبه فرمان پراید که یک جعبه فرمان کشویی است توسط شرکت سایپا آموزش داده می شود

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


تدریس کتاب سیستم هدایت و کنترل کاردانش رشته خودرو علی بیرانوند

در این فیلم سیستم هدایت و کنترل کاردانش خودرو ص۶۹تا۷۹توسط هنرآموز محترم آقای مهندس علی بیرانوند هنرآموز هنرستان خوارزمی خرم آباد آموزش داده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


روش تعویض انتهای داخلی و بیرونی میل فرمان

میل فرمان‌ها (چپقی) که در دو سر جعبه‌فرمان وصل می‌شوند، اگر معیوب باشند، می‌توانند باعث ساییدگی یک طرف لاستیک شده و در صورت جدی بودن، باعث می‌شوند تا فرمان اتومبیل شما اصطلاحاٌ ببرد و علاوه بر این‌ها در هنگام چرخش چرخ‌ها باعث خلاصی در هنگام چرخش شوند. ضمن اینکه میل فرمان دو سر دارد، سر داخلی و سر بیرونی که به سر بیرونی میل فرمان، چپقی میل فرمان هم گفته می‌شود.در این ویدیو نحوه عوض کردن دو سر میل فرمان آموزش داده می‌شود.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

روش تعویض شیلنگ فشار بالای هیدرولیک فرمان خودرو

شیلنگ‌های هیدرولیک، روغن را در داخل سیستم فرمان هیدرولیک، جابجا می‌کنند. سیستم هیدرولیک فرمان دو شیلنگ اصلی دارد، یک شیلنگ فشار پایین و یک شیلنگ فشار بالا که معمولاً این شیلنگ فشار بالا است که دچار مشکل، خرابی و نشتی می‌شود. در این ویدیو نیز، به آموزش عوض کردن این شیلنگ، پرداخته شده است.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

آموزش باز و بست پمپ هیدرولیک فرمان

پمپ هیدرولیک فرمان، از نیروی فرمان هیدرولیک پشتیبانی می‌کند. این پمپ از نوع پره‌ای و گردان است، اما با جابجایی مثبت کار می‌کند. پمپ هیدرولیک توسط موتور خودرو به حرکت درمی‌آید.در این ویدیو، نحوه باز و بسته کردن این پمپ، آموزش داده می‌شود.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

روش تعویض مخزن پمپ هیدولیک فرمان خودرو

در این ویدیو نحوه عوض کردن مخزن پمپ هیدرولیک فرمان به گونه‌ای آموزش داده می‌شود که نیازی به باز کردن پمپ از روی خودرو نیست.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

روش تعویض جعبه‌فرمان خودرو

برای تغییر مسیر خودرو از سیستم فرمان استفاده می‌شود. مجموعه‌ تشکیل دهنده این سیستم نقش مهمی در خودرو به عهده دارد. رایج‌ترین این سیستم‌ها، سیستم دنده شانه‌ای و پینیون است. پینیون حرکت دورانی داشته و دنده شانه‌ای حرکت خطی انجام می‌دهد. در این حال پینیون حرکت دورانی غربیلک فرمان را به دنده شانه‌ای انتقال داده، دنده شانه‌ای نیزحرکت خطی را از طریق مفصل‌ها به چرخ‌های خودرو انتقال می‌دهد. به مجموعه پینیون و دنده شانه‌ای، گردگیر و جک هیدرولیک در اصطلاح جعبه‌فرمان گفته می‌شود و در این ویدیو، نحوه عوض کردن آن آموزش داده می‌شود.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

سیستم پارک خودکار مرسدس بنز، رنج روور و جگوار

اکنون دیگر خودروهای مدرن با سیستم هدایت خودکار عرضه می‌شوند، چه برسد به پارک خودکار یا دستیار پارک (Park Assist System). در این ویدیو سه مورد از معروف‌ترین سیستم‌های دستیار پارک جهان را به شما معرفی خواهیم کرد و شما با تماشای آنها قضاوت خواهید کرد که کدام از بقیه بهتر است. سه سیستم مرسدس بنز (Mercedes-Benz)، رنج روور ولار (Range Rover Velar) و جگوار اف-پیس (Jaguar F-Pace) را مشاهده خواهید کرد.طرفداران تکنولوژی‌های خودرویی، این ویدیو را از دست ندهند.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.