مدار شارژ باتری

آموزش سیستم شارژ خودرو شرکت تویوتا (زبان فارسی)

در این فیلم اصول شارژ و طریقه ی عملکرد مدار شارژ و آلترناتور خودرو آموزش داده می شود زبان این فیلم فارسی می باشد.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


 آموزش آلترناتور (دینام) خودرو قسمت اول

در این ویدئو نحوه ی کار و عیب یابی قسمت های مختلف آلترناتور (دینام) خودرو آموزش داده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


 

 آموزش آلترناتور قسمت دوم و آموزش استارت قسمت اول

در این ویدئو نحوه ی باز و بست آلترناتور و عیب یابی استاتور آن و مجموعه ی دیدو ها بعلاوه ی آموزش استارت و نحوه ی کار آن آموزش داده شده است.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


مراحل بازو بسته کردن آلترناتور

در این ویدئو نحوه ی باز و بست آلترناتور و عیب یابی استاتور آن توسط مهندس قهیه ئی هنرآموز هنرستان ولی عصر اراک آموزش داده شده است.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


فیلم آموزش برق خودرو ( دینام و آلترناتور)

در این فیلم نحوه ی کار دینام های قدیم و آلترناتور (دینام های جدید) توضیح داده می شود و همچنین طریقه ی کار آفتامات (رگولاتور ) نیز شرح داده شده و در مورد برخی عیب های سیستم شارژ هم مطالبی بیان می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


روش تعمیر و بازسازی دینام خودرو و تعویض رگلاتور یا تنظیم‌کننده

دینام خودرو بخشی از خودرو است که وظیفه شارژ باتری را بر عهده دارد. اگر این بخش خراب شود و نتواند باتری را شارژ کند، هم خودرو نمی‌تواند کارایی خود را داشته باشد و هم باتری خودرو خراب می‌شود. دینام خودرو از دو بخش ژنراتور (مولد برق) و رگلاتور ولتاژ (تنظیم‌کننده ولتاژ) تشکیل شده است و در بسیاری از خودروها این‌ها به صورت یک واحد یکپارچه داخل دینام قرار گرفته‌اند. حال وقتی دینام خودرو خراب می‌شود در اکثر موارد رگلاتور آن دچار مشکل شده است و اگر اقدام به تعمیر آن کنید ممکن است احتمال مشکل دینام بر طرف می شود. ممکن برخی مکانیک‌ها بگویند باید کل دینام را عوض کرد. اما در واقع با عوض کردن رگلاتور که یک قطعه ارزان است، مشکل برطرف خواهد شد. مخصوصا اینکه در اغلب موارد قطعات دینامی که برای تعویض استفاده می‌شود خود با تعمیر رگلاتور یک دینام دیگر به دست آمده است. در این ویدیو نحوه تعمیر و بازسازی دینام به ارزان‌ترین شکل ممکن آموزش داده می‌شود. این کار می‌تواند هزینه‌های شما را تا یک دهم کاهش می‌دهد و در مواردی مکانیک‌ها حاضر به انجام آن نیستند.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴


روش تشخیص خرابی باتری و دینام خودرو

در مواقعی که برق خودرو دچار ایراد می‌شود و ما قادر به روشن کردن خودرو نیستیم و یا چراغ‌ مربوط به باتری خودرو بر روی کیلومتر شمار نمایان می‌شود، به احتمال فراوان، یا باتری شما خراب است و خالی کرده است و یا دینام شما دچار ایرادی گشته‌ است و یا به کل خراب شده است.در این ویدیو به شما آموزش داده می‌شود که چگونه متوجه شوید که ایراد از کدامیک از آنها می‌باشد.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

نحوه تست و تعویض آلترناتور (دینام) خودرو

همانطور که می‌دانید آلترناتور (دینام ) یکی از مهم‌ترین اجزا در هنگام کارکرد خودرو است. تولید برق و شارژ کردن مداوم باتری کارکرد آلترناتور (دینام ) می باشد. اگر که آلترناتور (دینام ) شما به هر دلیلی خراب شود و یا بد کار کند، به مرور باتری و باقی قطعات الکتریکی شما نیز خراب خواهند شد. در این ویدیو نحوه تست آلترناتور (دینام ) خراب و نحوه تعویض آن به شما آموزش داده خواهد شد.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.