هدف ما بالا بردن سطح علمی ایرانیان است

تعمیرات سیستم سوخت و جرقه

پودمان یک

خودروی بنزینی بهتر است یا ال‌پی‌جی (LPG) ؟

مدت‌هاست که موضوع تغییر خودروها به سوخت ال‌پی‌جی(LPG) یا گاز مایع در جهان و در مقطعی در ایران مطرح بوده است. ولی آیا از جهات مختلف، خودروهای ال پی جی واقعاً بهتر از خودروهای بنزینی هستند؟ این ویدیو به این سوال پاسخ خواهد داد.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت 480
دانلود با کیفیت 284 

روش تعویض سنسور دمای موتور در خودرو

بر روی غلاف ترموستات خودرو، مهره‌ای وجود دارد که به انتهای آن یک سنسور وصل شده است که به آن سنسور دمای موتور می‌گویند. این سنسور را باید بعد از مدتی عوض کرد که در خودروهای مختلف این زمان متغیر است. اگر سنسور دما خراب شود، می‌تواند آسیب‌های شدیدی را به موتور خودرو وارد کند. در این ویدیو نحوه عوض کردن این سنسور، به صورت کامل، آموزش داده می‌شود.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت 480
دانلود با کیفیت 284 

آموزش تعویض سنسور دلکو

در این ویدیو نحوه نصب سنسور دلکو آموزش داده می‌شود که در صورتی که خراب باشد، توزیع برق خودرو با مشکل مواجه خواهد شد.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت 480
دانلود با کیفیت 284

آموزش تعویض و عیب‌یابی پمپ بنزین خودرو

پمپ بنزین قلب تپنده سوخت برای خودرو است. علائم خرابی پمپ بنزین می‌تواند موارد زیر باشند: روشن نشدن خودرو، قطع شدن صدای پمپ از پشت ماشین، گاز نخوردن ماشین در پمپ بنزین نیم سوز، نرسیدن بنزین به پشت آنژکتور.برای عیب یابی می‌توانید شلنگ بنزین را از سر ریل انژکتور بیرون بکشید و به یک نفر بگویید سوئیچ را برایتان باز کند آگر بنزین با فشار خارج ذ بدانید که پمپ بنزین سالم هست واگر بنزین به درستی از آن خارج نشد خراب است. برای اینکه بدانید برق پمپ بنزین قطع نشده باید بدانید که آمپر بنزین کار می‌کند. اکثر پمپ بنزین‌ها پشت ماشین و درون ناحیه باک بنزین قرار گرفته‌اند و از دو طریق قابل دسترسی هستند، از داخل کابین زیر صندلی عقب مثل پراید ،پژو ۴۰۵ ،تندر ۹۰ ،۲۰۶ و از صندوق عقب مثل هیوندا سوناتا ، آزرا ، پیکان ، و بعضی خودروهای بنز. برای بعضی خودروها هم زیر ماشین قرار دارند. مثل سمند مدل قدیمی و بیرون باک . ولی مزدا۳ ،مزدا کابین ، نیسان ، و اکثر خودروهای وانت زیر ماشین و داخل ناحیه باک هستند که برای دسترسی باید باک بنزین پیاده (باز) شود.در این ویدیو عوض کردن پمپ بنزین آموزش داده می‌شود و نحوه دسترسی آن هم از صندوق عقب می‌باشد.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت 480
دانلود با کیفیت 284 

روش تمیز کردن و تعویض سنسور جریان هوا خودرو

سنسور جریان هوا یا سنسور اندازه‌گیری جریان هوای خودرو بین فیلتر هوا و دریچه گاز خودرو قرار می‌گیرد و نسبت هوای وارد شده به موتور را اندازه می‌گیرد و مشخص می‌کند. این سنسور دارای یک صفحه متحرک اندازه گیری، فنر ارتجاعی، پتانسیومتر، سنسور دمای هوای ورودی، محفظه نوسان گیر و صفحه جبران‌کننده است.اگر این سنسور کثیف شود، دیگر نمی‌تواند به درستی میزان هوای ورودی را محاسبه کرده و اطلاعات آن را در اختیار کامپیوتر خودرو قرار دهید و نسبت ترکیب سوخت و هوا در خودرو به هم می‌ریزد.ابتدا باید این سنسور را تمیز کرد و اگر مشکل حل نشد باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود.در این ویدیو روش‌های تمیز کردن و تعویض این سنسور آموزش داده می‌شوند.کد خطا (Error Code) :معمولاً وقتی به سراغ تمیز کردن و تعویض این سنسور می‌رویم که در اسکن خودرو کد خطای پی 0103 (P0103) را دریافت کنیم.ابزار مورد نیاز برای این کار:تبدیل آچار 7 میلیمتری-پیچ‌گوشتی تی25-دسته آچار یا دسته پیچ‌گوشتی یک چهارم اینچی-تمیزکننده سنسور جریان هواابزار تخصصی برای از هم باز کردن خود سنسور جریان هوا:سری یا تبدیل 5 لبه (5 پر) تی25 یک چهارم اینچی که امنیتی است. به پیچ‌هایی امنیتی می‌گویند که نمی‌توان آنها را با پیچ‌گوشتی‌ها یا سری‌های معمولی باز کرد و فقط با ابزار و سری ویژه باز می‌شوند.سری 6 لبه (6 پر) تی20 یک چهارم اینچی امنیتی

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت 480
دانلود با کیفیت 284