پیاده و سوار کردن موتور

سوار کردن موتور
صفحه ۲۱۳ پودمان پنجم کتاب سرویس و نگهداری

نحوه تعویض بوش دسته موتور بالا راست

دسته موتور بالا راست یا تورک (گشتاور)، دسته موتوری است که بیشترین فشار و تنش روی آن قرار می‌گیرد و بیشتر از سایر دسته موتورها با ایراد و خرابی روبرو می‌شود. عمده‌ترین ایرادی که برای آن پیش می‌آید، پاره شدن قسمت پلاستیکی یا بوش دسته موتور است. البته برای عوض کردن آن نیازی نیست که بازو و دسته موتور را کامل باز کنید. می‌توان این قسمت پلاستیکی را به وسیله دستگاه پرس دستی (موجود در فروشگاه‌های قطعات خودرو) و گیره و سایر ابزار وارد دسته موتور کرد. در این ویدیو ابتدا این کار توسط پرس دستی به شما آموزش داده می‌شود و پس از آن، روش پرس خانگی که به وسیله آن می‌توانید خودتان این کار را با ابزاری که خود تهیه کرده و ساخته‌اید انجام دهید، آموزش داده خواهد شد.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

صفحه ۲۱۳ پودمان پنجم کتاب سرویس و نگهداری

محل قرارگیری ۳ دسته موتور اصلی و آموزش تعویض موتور فایروال خودرو

آنچه به عنوان دسته موتور یا دسته گیربکس شناخته می‌شود در انواع و اقسام آن، در حقیقت پایه‌ای متشکل از فلز، لاستیک کاشتنی، فنر یا جک روغنی است که پیشرانه و گیربکس را به شاسی خودرو و فیروال متصل می‌سازد و وظیفه دارد تا تکانه‌ها و ضربات وارده را خنثی کند. این قطعه نسبتاً کوچک جز در برخی خودروهای اسپرت و خاص تقریبا در ۹۹ درصد سایر خودروهای تولیدی جهان استفاده می‌شود و نبود یا خرابی آن تبعات مشخصی مثل لرزش بیش از حد و تکان‌ها و صداهای زیاد در هنگام رانندگی را در پی دارد.از نشانه‌های دسته موتور خراب می‌توان به اینها اشاره کرد: لرزه و تکانه‌های زیاد در مجموعه موتور و گیربکس مخصوصاً به هنگام ورود به دنده یا نیم کلاچ کردن، جا نرفتن یا بیرون نیامدن اهرم از دنده مخصوصاً در خودروهای دنده دستی یا اتوماتیک‌های سیمی، بروز صدا از ناحیه موتور و گیربکس مخصوصاً به هنگام عبور از دست اندازها، تعویض دنده و نیم کلاچ، تکانه‌های زیاد اتاق خودرو به هنگام اعمال گاز خلاصی، جابجایی عرضی، طولی یا ارتفاعی موتور و قرارگیری آن در زاویه‌ای نامتعارفهر گاه این موارد برای خودرویی پیش بیاید، ناچار به عوض کردن دسته موتور یا دسته گیربکس هستید. در این ویدیو محل قرارگیری ۳ دسته موتور اصلی که بیشتر از باقی آنها، نیاز به نگهداری و تعویض دارند، به شما نشان داده می‌شوند و نحوه عوض کردن دسته موتور فایروال (عایق اتاق) هم آموزش داده می‌شود.برای آموزش تعویض انواع دسته موتورها به سایر ویدیوهای تابناک مراجعه کنید.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴ 

صفحه ۲۱۳ پودمان پنجم کتاب سرویس و نگهداری

روش تعویض دسته موتور جلوی خودرو

دسته موتور جلو پایین، دسته موتوری است که موتور را به فریم (قالب) پایینی خودرو وصل می‌کند و به مرور زمان له و تخت می‌شود. در این ویدیو نحوه عوض کردن این دسته موتور، که پشت چرخ سمت شاگرد خودرو قرار دارد، آموزش داده می‌شود.

دانلود با کیفیت اصلی
دانلود با کیفیت ۴۸۰
دانلود با کیفیت ۲۸۴

صفحه ۲۱۸  پودمان پنج کتاب سرویس و نگهداری

پیاده سازی موتور EF7 سمند از روی خودرو

در این ویدئو نحوه ی پیاده سازی موتور خودروی سمند EF7 از روی خودرو آموزش داده می شود. این ویدئو در صفحه ۲۱۸ کتاب سرویس و نگهداری خودرو پایه دهم رشته مکانیک خودرو جهت آموزش استفاده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


صفحه ۲۱۸ پودمان پنجم کتاب سرویس و نگهداری

پیاده سازی موتور از روی خودرو

در این ویدئو نحوه ی پیاده سازی موتور خودرو از روی خودرو آموزش داده می شود. این ویدئو در صفحه ۲۱۸ کتاب سرویس و نگهداری خودرو پایه دهم رشته مکانیک خودرو جهت آموزش استفاده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


صفحه ۲۱۸ پودمان پنجم کتاب سرویس و نگهداری

آموزش باز کردن موتور خودرو

در این ویدیو، نحوه باز کردن موتور از روی یک خودرو ولوو، آموزش داده می‌شود که شباهت‌های زیادی به خودروهای داخلی ایران هم دارد. در این ویدیو، در خودرو مورد نظر، یکی از انگشتی‌های پیستون، در داخل سیلندر شکسته است و نیاز است تا موتور را از روی جعبه‌دنده باز شده و پایین آورده شود.


صفحه ۲۲۰  پودمان چهار کتاب سرویس و نگهداری

سوار کردن موتور سمند EF7 روی خودرو

در این ویدئو نحوه ی سوار کردن موتور خودروی سمند EF7 بر روی خودرو آموزش داده می شود. این ویدئو در صفحه ۲۲۰ کتاب سرویس و نگهداری خودرو پایه دهم رشته مکانیک خودرو جهت آموزش استفاده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات


صفحه ۲۲۰ پودمان پنجم کتاب سرویس و نگهداری

سوار کردن موتور روی خودرو

در این ویدئو نحوه ی سوار کردن موتور بر روی خودرو آموزش داده می شود. این ویدئو در صفحه ۲۲۰ کتاب سرویس و نگهداری خودرو پایه دهم رشته مکانیک خودرو جهت آموزش استفاده می شود.

لینک دانلود فیلم از سایت آپارات

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.